top of page

BİREY KOLEJİ
2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
GENEL BİLG
İLENDİRME METNİ

Sayın Velimiz,

Birey Koleji Anadolu ve Fen Lisesi olarak eğitim faaliyetlerimiz ve çalışma esaslarımız Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği program ve haftalık ders çizelgesi dâhilinde hafta içi 9.00-17.00 saatleri arasında uygulanmaktadır. Ayrıca hafta sonu cumartesi 9.30-13.00 arasında Öğrencilerimizin akademik eksikliklerini, tamamlama ve YKS sınavlarına destek amacıyla ek olarak etüt/birebir/ tarama ve deneme sınavları uygulamaktayız. İsteyen öğrencilerimiz hafta sonu cumartesi 9.30-13.00 arasında beceri ve yetenekleri doğrultusunda Spor Kültür Sanat etkinliklerine katılabilirler.

2023-2024 Eğitim öğretim Yılı resmi başlangıç tarihi 11 Eylül 2023 tür. Ancak okulumuz bu tarihten önce aşağıdaki tablodaki tarihlerde başlamak üzere öğrencilerimizin akademik eksikliklerini tamamlama, sınav hazırlık programının başlaması ile okula yeni başlayacak öğrencilerimizin uyum süreçleri için okulumuz eğitim faaliyetlerine başlayacaktır.

Öğretmenlerimizin Göreve Başlaması

16 Ağustos 2023

12. Sınıfların Sınıf Belirleme Sınavları(09.00-13.00)

17 Ağustos 2023

12. Sınıfların YKS Hazırlık Başlangıcı (09.00-13.00)

21 Ağustos 2023

10-11. Sınıflar Sınıf Belirleme Sınavları(09.00-13.00)
24 Ağustos 2023

9.-10.-11. Sınıflar Hazırlık Kurs Başlangıcı(09.00-13.00)

28 Ağustos 2023

Not:  Öğrencilerimizin Katılımı Zorunlu olup Yoklama alınacaktır.

 

Okulla Nasıl İletişim Kurmalıyım?

 Okul santralimizden (342 321 60 60) Kurucularımız öğretmenlerimiz, rehberlik birimi ve yönetimle yapmak istediğiniz görüşmeler için randevu almanız, öğrencilerimizin akademik sosyal durumu hakkında sağlıklı bilgi sunabilmemiz açısından önemlidir.

Okul İle İlgili Bilgilendirmelere Nasıl Ulaşacağım?

Okul sisteminde kayıtlı görünen velilerimizin cep telefonuna bilgilendirme mesajları (SMS) gelecektir. Ayrıca aşağıda belirtilen sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip

edebilir, duyurularımıza ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla İlgili Bilmemiz Gerekenler Nelerdir?

 Öğrencinin sağlığı ile ilgili okul tarafından bilinmesi gereken bir durum var ise (Doktor raporlu Alerjik durumu, kronik rahatsızlığı ve geçirdiği ameliyatlar) okullar açılmadan önce okul yönetimine bildiriniz. Okulumuzda olası tıbbi vakalarda yönetmelik gereği veli ile iletişime geçilip vakanın durumuna göre aksiyon alınır. Acil durumlarda aynı anda 112 acil çağrı merkezi aranarak sağlık kuruluşuna sevki sağlanır.

 

Servis Taşıma Hizmetleri Nasıl Sağlanmaktadır?

Okulumuz servis hizmetlerini anlaşmalı Mert Tur Taşımacılık firmasının araçları ve personeli ile sağlamaktadır. Servis görevlileri sene başında okulumuz tarafından öğrenci iletişimi, servis kuralları ve benzeri konularda eğitime alınır. Eğitim yılı başlangıcında bütün öğrencilerimiz, oturdukları güzergâhlar göre servislere dağıtılmakta ve evden okula/ okuldan eve taşınmaktadır.

 

Okulumuzda Yemek Hizmetleri Nasıl Sağlanmaktadır?

 Okulumuz yemek hizmetleri okulumuz yemekhane birimi tarafından sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz için her gün, yaş özellikleri ve beslenme gereksinimlerine uygun öğle yemeği menüleri hazırlanarak öğrencilerimize sunulur. Öğle yemeği zorunludur. Kantinde sadece yönetmeliğe uygun ürünler satışa sunulur.(su, soda, tost, simit vs.)

Okulumuz Kıyafetlerini Nasıl Temin Edebilirsiniz?

Okulumuzda kıyafet yönergesi geçelidir. Birey kurumsal renkleri okul üniformamız okulumuz içindeki mağazada hafta içi saat 10.00-16.00 arasında temin edebilirsiniz.

 

 

Birey Koleji

Anadolu ve Fen Lisesi

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page